3 Nisan 2013 Çarşamba

Galip Derviş 3.Bölüm izle 4 Nisan Kanal D

Sponsorlu bağlantılar
Galip Derviş, eski müfettiş Mithat Akman’ın ortadan kaybolan eşini bulmak için gönüllü olur. Ancak kendisinden evvel meşhur falcı Şuşu, merhumun cesedini esrarengiz bir şekilde bulmuştu.
Görünüşe göre kadın basit bir trafik kazası sonucu ölmüştür.
Ancak Derviş, her zamanki gibi şüpheci davranarak, işin aslını ortaya çıkarmaya kararlıdır.
İzleri sürerek müfettişin karısını öldürmüş olabileceğini düşünse de, ‘şüphelinin’ konumundan dolayı Emniyet’tekiler Derviş’i temkinli olması için uyarmaktadır.
Derviş’in çıkış noktası falcı Şuşu’dur ancak, Şuşu’nun iddia ettiği gerçeküstü hikayeler Derviş’i çileden çıkarttı.Uzun süre ara verdiği ekrana Komiser Ahmet Tekin karakteriyle dönen Ersin Korkut, komedi dünyasının aranan yüzlerinden. Başarılı oyunculuğuyla herkesin takdirini kazansa da annesinin gözünde ‘şebeklik’ yapmaktan öteye gidemiyor. Babası köye dönüp çobanlık yapmasını istiyor.
Çok Güzel Hareketler’den sonra ara verdiği ekrana Kanal D’nin yeni dizisi ‘Galip Derviş’te Komiser Ahmet Tekin karakteriyle dönen Ersin Korkut, ‘hep hayalini kuruyordum’ dediği rolün mutluluğunu yaşıyor. Monk uyarlaması Galip Derviş için Gayrettepe Emniyet Müdürlüğü’ne sık gidip gelen Korkut, polis olmanın zorluklarını izleyerek görmüş. Hatta emniyet müdürü olan bir arkadaşından rolü için ciddi destek alıyor. Komediye yatkınlığı pek çok kapıyı açsa da annesinin gözünde ‘şebeklik’ yapmaktan öteye geçememiş. Şöhretle birlikte çevresinden ‘bizi unuttun’ eleştirilerine muhatap olan Korkut ile Galip Derviş’i, komedi dışında neler yapabileceğini, alaylı olmasının ezikliğini yaşayıp yaşamadığını ve Yılmaz Erdoğan’ın kuzeni olmasının olumlu ya da olumsuz etkilerini konuştuk...
Kısa süreli ‘Çocuklar Duymasın’ı saymazsak Çok Güzel Hareketler’den sonra ekrana uzak kaldınız. Galip Derviş bu anlamda pek çok ilki yaşatıyor size. Komiser Ahmet sizin için ne ifade ediyor ve nasıl bir hazırlık süreci geçirdiniz?
Doğru söylüyorsunuz. İlk olacak. Severek oynadığım bir karakter Komiser Ahmet. Sıkıştığım zaman emniyet müdürü bir arkadaşımdan yardım alıyorum. Zaten İstanbul’da görev yaptığı sıralarda yanına gider gözlem yapardım. Olay yerine intikal, inceleme, çevre emniyeti, mermileri daire içine alma, parmak izi... Bunlara yabancı değilim. Şimdi de benim danışmanım gibi. Ayrıca Gayrettepe Emniyet Müdürlüğü’ne gidip, olay yeri inceleme şubesinde bilgi alışverişinde bulunduk. Olay yeri inceleme nedir? Ne yapar? Hepsini memur arkadaşlar anlattı. Hepsinden önemlisi Monk’un ABD’de de yayınlanan bölümlerini bütün oyuncular bir çiftlikte izleme şansımız oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...